درورد ... به مکتبخانه ، خانه ی یادگیری خوش آمدید. در این جلسه از کلاس های آموزش نرم افزار نئوبوک (NeoBook) ، به آموزش ابزار های رسم شکل های هندسی (Rectangle , Ellipse , Line ) می پردازیم و بعد از آن به ابزار نوشتار یعنی Simple Text می پردازیم. در ادامه با این کلاس همراه باشید.

آرشیو کلاس های آموزش نرم افزارNeoBook

خوب ابزار های رسم شکل های هندسی رو با هم دیگه ، یکجا آموزش می دم. فرقی نمی کنه ، یکی از ابزار های Rectangle یا Ellipse یا Line رو انتخاب کنید و روی صفحه ی کارتون بکشید.
دو ابزار Rectangle و Ellipse تنظیمات خاصی ندارن به جز این که از منوی سمت راست یعنی Style pallet ، با استفاده از بخش Fill و اعمال حالت Solid می تونید به کف این اشکال ، رنگ بدید و در بخش Line در همین جا ، می تونید خط ، نوع خط یعنی نقطه چین و ... و ضخامت اون رو تعیین کنید.
ولی ابزار Line یک سری تنظیمات ساده داره که اون هارو براتون شرح می دم. با دابل کلیک کردن بر روی خط ، می تونید تنظیمات رو ببینید که از طریق اون می تونید تعیین کنید که ابتدا و انتهای خط ساده باشه و یا به صورت فلش.
 آموزش بخش رسم اشکال هندسی تموم شد ولی در ادامه ی همین بخش آموزش Simple Text هست.
خوب این ابزار رو انتخاب کنید و در صفحه ی کار رسم کنید. پنجره ای باز می شه که در اون یک محل برای نوشتن هست و یک سری ابزار برای Edit کردن نوشتتون که این ابزار برای ساخت یک نرم افزار ساده کافی هستن. این تنظیمات شامل سایز نوشتار ، فونت ، Bold , Italics , Underline و Superscript برای قرار دادن نوشتار در بالای نوشتار دیگه مثل توان و Subscript برای نوشتن در پایین نوشتار دیگه مثل زیروند و یا مبنا. ابزار های دیگه ای مثل چپ نویس ویا راست نویس ، Copy/Past/Cut موجود هست که با اونها باید آشنا باشید.
Insert special character برای اضافه کردن نشانه های خاص نوشتاری هست. Insert Variable برای اضافه کردن یک سری متغیر پیشفرض نئوبوک در نرم افزار شماست. نمونه هایی مثل ساعت ، تاریخ و ... که در آموزش های بعدی مفصلا توضیح می دم.
Margins ابزاری هست که فاصله ی نوشته از کادری که در اون قرار داره (بالا و چپ یا راست) رو مشخص می کنه.
Tab بعدی تنظیمات ، مربوط به Drag & Drop هست که در جلسه ی قبلی به طور مفصل توضیح داده شد.
امیدواریم این جلسه نیز مفید بوده باشه.
برای گسترش و تنوع موضوعات آموزشی و همچنین قرارگیری ویدیو های آموزشی ، از ما حمایت کنید.

مدرس : پارسا آیین پژوه