به مکتب خانه خوش آمدید. یکی از زبان هایی که یادگیری آن در زمینه ی فناوری جزو مقدمات و الزامات هست ، زبان برنامه نویسی HTML هست. به جلسه ی دوم از آموزش های HTML در مکتب خانه خوش آمدید. امیدواریم بتوانیم ، آموزشی متفاوت و با کیفیت ارائه کنیم. در ادامه با ما همراه باشید.


در جلسه ی قبل به توضیح تگ های اولیه از جمله <Head> پرداختیم. همانطور که وعده داده بودم ، در این جلسه به توضیح تگ بدنه یا همان <Body> می پردازم.

تگ بادی برای تنظیم و آماده سازی بدنه ی نوشتار ، بک گراند صفحه ی وب ، تصاویر ، فرم ها و ... استفاده می شود. بنابراین مهم ترین تگ زبان HTML است.

اما قبل از ورود به داخل Body نیاز است یک سری تگ های ساده برای نوشتن را توضیح دهم.


پاراگراف

از این تگ برای شروع کردن یک پاراگراف استفاده می شود.

شروع تگ : <p>

بین تگ نوشته ی خود را قرار دهید

پایان تگ :<p/>


سر تیتر ها

سر تیتر ها معمولا با تگ <h1> تا <h6> شناخته می شوند. به این گونه که سر تیتر با تگ <h1> بزرگترین و سر تیتر با تگ <h6> ، به عنوان کوچک ترین سر تیتر شناخته می شود.

نمونه ها:

<h1/> سر تیتر اول <h1>

<h2/> سر تیتر دوم <h2>

<h3/> سر تیتر سوم <h3>

<h4/> سر تیتر چهارم <h4>

<h5/> سر تیتر پنجم <h5>

<h6/> سر تیتر ششم <h6>


خط بعد - Entere

در زبان برنامه نویسی HTML ، برای رفتن به خط بعدی نمی توان مثل نرم افزار های واژه پردازی همچون Word عملکرد. از این رو برای رفتن به خط بعدی از این تگ استفاده می کنیم :

<br>


خط افقی

برای ایجاد یک خط افقی در HTML از تگ <hr> استفاده می شود. این تگ پارامتر های پیشرفته تری دارد که در جلسات و دوره های تخصصی به توضیح آن می پردازم.


توضیحات مطرح شده در این جلسه ، بیشتر برای تنظیم نمودن صفحه ی وب بود. در جلسه ی بعدی توضیحات مربوط به نوشتار را شرح می دهم. ممنون از توجه تان...

مدرس : پارسا آیین پژوه